Wernisaż wystawy on-line „Drzeworytu Płazowskiego” w Centrum Wystawienniczym w Narolu.

P

Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu zaprasza w niedzielę 25 maja, na godzinę 16:00 na otwarcie wystawy DRZEWORYTU PŁAZOWSKIEGO on-Line twórcy ludowego Józefa Lewkowicza. Podczas wydarzenia dowiemy się o znaczeniu drzeworytów z Płazowa dla sztuki w Polsce, a co za tym idzie – na świecie.

Twórca, drzeworytnik, rzeźbiarz – Józef Lewkowicz zdradzi nam kilka tajników pracy przy drzeworycie, zaprezentuje swoje nowe dzieło i WYKONA PIERWSZĄ ODBITKĘ JEDNEGO Z NAJWSPANIALSZYCH DRZEWORYTÓW PŁAZOWSKICH – „Św. Jerzego”. Swoją wiedzę o znaczeniu i historii drzeworytów z Płazowa przekaże regionalista – Grzegorz Ciećka.

Link do RELACJI ON-LINE z tego wydarzenia: TUTAJ
Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ 

Drzeworyt płazowski stanowi dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Te XIX-wieczne dzieła sztuki ludowej w oryginale zobaczyć możemy jedynie w MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Twórca ludowy z Nowego Sioła, pan Józef Lewkowicz podjął się odtworzenia tych niezwykle trudnych i pracochłonnych dzieł sztuki aby klocki i odbitki drzeworytów płazowskich były dostępne na stałe w miejscu ich powstania, na ziemi lubaczowskiej.

Więcej informacji o wystawie: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.