Warsztaty z projektu EtnoPolska drzeworytni w Płazowie i w Siedliskach

W sierpniu i wrześniu 2023 r. w ramach projektu Etno Polska Mistrz drzeworytu – Józef Lewkowicz – poprowadził serię warsztatów dla nowych adeptów tej sztuki. Projekt o nazwie „ Nowe życie drzeworytu płazowskiego. Z tradycją we współczesność.” skupiał się na rozszerzaniu kręgu zainteresowania drzeworytem. Inicjatorem projektu było Lubyckie Stowarzyszenie Regionalne, na którym drzeworyty i działania pana Lewkowicza zrobiły wrażenie i mocno zainspirowały do wspierania reaktywacji drzeworytu płazowskiego, którego artysta podjął się w 2019 roku.

Zwieńczeniem zajęć warsztatowych stała się wystawa oraz mini folder. Każdy z uczestników zajęć zaprezentował kilka swoich drzeworytów na papierze i tkaninie. Na wystawie w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja w Siedliskach znalazły się drzeworyty Arkadiusza Bochena, Kamila Polczaka, Agnieszki Borowiec, Aleksandry Borowiec, Jerzego Garbacza, Jagody Kostrzyckiej, Aleksandra Kołodzieja, Agnieszki Kulpy, Sylwii Niedźwiedź i Ewy Żuchowicz.

Fotorelacja z wernisażu drzeworytów uczniów Józefa Lewkowicza w Cerkwii pw. św. Mikołaja w Siedliskach (17.09.2013r.)

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etnopolska. Edycja 2023. Partnerami projektu są Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach, GOK Narol, Miasto i Gmina Lubycza Królewska, Miasto i Gmina Narol.

Link do wydarzenia na facebooku – Kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.